Ölelj, amíg meg nem halsz”
Huggy Wuggy, a plüss, medveszerű horror játék vírusszerűen terjed az óvodákban. A gyerekek odáig vannak érte, a szülőket pedig egyre jobban aggasztja az új őrület.
Huggy Wuggy egy horror videójáték szereplőjeként látott napvilágot. A játékban a játékosok egy elhagyatott játékgyárat fedeznek fel, ahol a dolgozók eltűntek, a játékok pedig vérszomjas, gyilkológépekké váltak.
Azonban a gyermekek, a TikTok-on és Youtube-on, annyira felkapták az eredetileg nem a korosztályuknak szóló Huggy Wuggy tartalmakat, hogy már hazánkban is érezhető a rémisztő plüss térhódítása.
Ráadásul megszületett a Huggy Wuggy dal is, amelyből egy részletet megosztanék:
„Az én nevem Huggy Wuggy
Éles fogaim véresen hagynak
Soha ne hívj csúnyának
Ölelj, amíg meg nem halsz
A sötétben foglak várni
Nem menekülsz előlem
Nem tudod, hogy mögötted vagyok?
Közelebb, mint gondolod.
Az én nevem Huggy Wuggy
Bár nem vagyok éhes
Megszeretnélek kóstolni
Csak egy pici falatot
Huggy Wuggy vagyok
Bolyhos és ölelnivaló
Nem akarsz megölelni?
Ölelj, amíg meg nem halsz
Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen játékot adunk gyermekeink kezébe és ebben borzasztóan nagy a szülő felelőssége. A gyerekünk is azt fogja normalizálni, amit a szülője normálisnak vél. Ha nekünk ez a játék normális, az ő számára is az lesz, még ha meg is rémiszti.
A gyermekek nem olyan módon dolgozzák fel a félelmet, ahogyan mi. A kognitív fejlődéséhez elengedhetetlenek a játékok és a saját képzelete, azonban gondoljunk bele, hogy milyen világ fog kialakulni a kis fejében, ha ilyen játékok vannak rá hatással. Alapvetően már az is összezavarja őket, hogy egy puha, vidám plüssállat, de mégis félelmetes.
Szuperérzékeny gyerekek esetében pedig mindez hatványozottan igaz. Főleg szuperérzékeny gyermekeknél a védett gyermekkorra kell törekedni: egyszerűsíteni, nem elárasztani játékok tömkelegével, hagyni hadd használja a képzeletét és a kreativitását. Személy szerint én is a védett gyermekkor megteremtésére törekszem, illetve fontosnak tartom, hogy természetes és nyílt végű játékok kerüljenek a gyermekem kezébe, ugyanis ezek sokkal nagyobb szabadságot adnak és kutatások is bizonyítják, hogy sokkal kreatívabbakká válnak tőle és jobb lesz a problémamegoldóképességük is felnőtt korukban.
A gyermekek szabad játék során, szabad tanulással szerzik meg a szükséges kognitív képességeiket, amelyhez a képzeletük is elengedhetetlen. A szorongás gyermekkorban hosszú távra rögzülhet.
Azonban pont ezért roppant fontos, hogy milyen játékokkal fejlődik az adott lurkó. A Huggy Wuggyval kapcsolatban is már olvasni lehet olyan esetekről, ahol kisgyermekek ki akartak ugrani az ablakon vagy lélegzet-visszafojtós játékot játszottak. De visszaemlékezhetünk a Momo esetre is.
Ez a játék több témát is magával hoz, amiről érdemes beszélni. Először is, hogy kontrolláljuk, illetve szűrjük, hogy gyermekünk mihez fér hozzá az interneten. Ha megtettük, amit tudunk és mégis beszivárgott a kétes tartalom, fontos, hogy beszéljünk a gyerekkel arról, hogy mit látott, hogy érez ezzel kapcsolatban és biztosítani, hogy például ez a játék sem tudja majd bántani. A gyermekkori traumákat később nehéz feldolgozni.
Ha gyermekünk életében is megjelent akár Huggy Wuggy, vagy majd más új őrület, ami káros lehet ránézve, minden esetben érdemes erről elbeszélgetni vele. Mivel ő nem úgy éli meg az érzelmeket, akár a félelmet sem, mint a felnőttek, próbáljuk meg elmagyarázni neki a helyzetet és ha megérti, miért nem neki való, közösen érdemes döntésre jutni, hogy valóban kell-e neki ez a játék. Mivel a játékok azok, amelyek fejlesztik a kognitív képességeket, nagy körültekintéssel kell mérlegelni, hogy milyen jellegű játékokat engedünk be a családi térbe.
Ha bármilyen kérdésed felmerült a gyermekek fejlődésével vagy a gyermekneveléssel kapcsolatban, keress bizalommal, illetve, ha szívesen megtudnál többet, hogy hogyan tudod szuperérzékeny gyermeked igényeinek megfelelően nevelni, akkor ajánlom figyelmedbe A szuperérzékeny gyerekek című előadásom, amelyet megtalálsz a Webshopban.
Amúgy én huggy wuggynak a rajongója vagyok és még van hozzá a plüs is!
Ez az, végre nem negatívum.