Vannak olyan dolgok, cselekedetek, amiket meg szeretnél tenni, de azt érzed, nem megy, mintha valami, valaki gátolna…

A valami a félelem, a valaki pedig Te vagy!

Van olyan mondat, melyben magadra ismersz?

  • Én nem vagyok erre képes.
  • Úgy sem sikerülne.
  • Nem tudom megcsinálni.
  • Nálam csak jobbak lesznek.
  • Képtelen vagyok összeszedni a gondolataimat.
  • Minek tegyek bármit is, úgysem fog segíteni senkin.
  • Félek attól, hogy kinevetnek.
  • Nem merem kiadni, ami bennem van.
  • Nem ért meg senki.
  • Nincs időm erre.

Vállalni önmagadat és cselekedni olyan könnyű, mintha egy üres zsákot cipelnél a hátadon. Azonban, ha ezt a zsákot téglákkal pakolod tele, akkor egyre nehezebb, végül nem fogod elbírni, sőt fel is adod. Jól gondolod, a téglák a félelmeid, hiedelmeid, blokkjaid, melyek akadályként tornyosulnak előtted. Önbizalom növelés amivel ezt elkerülheted.

Mit gondolnak rólam mások:

Az élet egyszemélyes önmegtapasztalás. Csakis és kizárólag saját magunkon keresztül látjuk és tapasztaljuk a világot. Mindig mi döntünk, még akkor is, ha azt hisszük, hogy nem. Ha folyton az alapján élsz, hogy mások mit gondolnak rólad, ettől teszed függővé az életed, akkor rab vagy a saját világodban. Azonban a jó hír, hogy te zártad be magad és kezedben a kulcs.

Van még egy nagyon fontos tény. Valójában azért gondolnak rólad mások ezt vagy azt, mert valójában te gondolod ezeket magadról, az emberek csak kihangosítják a tudattalanod rejtett szavait. Szokott olyan is lenni, hogy az emberek tele vannak félelmekkel, és a saját kishitűségüket igyekeznek kompenzálni azzal, hogy téged alacsonyabb rendűvé tesznek maguknál.

Tehát a feladat az, hogy elkezded magadat végre jónak látni, és rögtön fog változni a környezeted is.

Jelmondatod legyen: Az emberek a tükörképeim, így ha szebb világot akarok látni magam körül, akkor nekem kell változnom!

Önbizalomhiány, kishitűség helyett önbizalom növelés

Születésünkkor 100%-os önbizalmunk van, hiszen úgy gondoljuk, mi vagyunk a legfontosabbak, és úgy élünk, hogy a környezetet igazítjuk magunkhoz. Magunkat szeretjük a legjobban, élni akarunk, a legjobbat akarjuk mindenből. Figyelj csak meg egy kisgyermeket. Tudja azt, hogy ő kontrollálja a környezetét. Például ha sír, odamennek hozzá megvigasztalni. Egy kisgyermek bízik magában, mert tudja, hogy bármire képes, ha tesz érte. Elkezd járni, és a sok popsira esés ellenére újra feláll, és hiszi azt, meg tudja csinálni. Nem foglalkozik senkivel, nem figyel a negatív dolgokra. Csak arra, hogy megcsinálja. Azonban amikor elkezd cseperedni ez a kislány, a környezet hatására elkezdi magát összehasonlítani másokhoz, hiszen a társadalom is ezt csinálja vele. A 100%-os önbizalmát elkezdi lefedni egy olyan fátyol, amely a következőket sugallja: Nem vagy elég jó; a környezet áldozata vagy; nem tehetsz semmit az életedért; alkalmazkodnod kell, hogy szeressenek és elfogadjanak; ha más vagy, mint az átlag, kiközösítünk, stb. A lány ez alapján kezd el élni, és egyre rosszabbul fogja magát érezni. Tele lesz megfelelésekkel és félelmekkel.

Nincs más dolgod, minthogy ledobd magadról ezt a fátylat, és újra az lenni, aki valaha voltál.

Jelmondatod legyen: Az vagyok, akinek hiszem magamat!

Túlzott elvárások magaddal:

A maximalizmus és a túlzott elvárások az egyik legalattomosabb blokkok az életünkben. Úgy bujkálnak bennünk, hogy azt hisszük nincsenek is ott. Pedig képesek megkeseríteni az életünket, hiszen a cselekvéseinkben akadályoznak minket. Nem teszem meg, mert nem tudom tökéletesen. Ha jól akarod érezni magadat, akkor ezt a szót át kell formálnod, hiszen nem vonatkozhat sem rád, sem arra, amit csinálsz. Tökéletes csak egy pillanat lehet, amit a jelenben élsz, pusztán egy pont. A tökéletes pillanat a boldogság megélése. Az én kedvenc fogalmam az optimális. Ez nem egy pont, hanem egy sáv, ami mindenkinél más. Terjedelme a már jó-tól a még jó-ig tart.

Jelmondatod legyen: Elengedem az elvárásaimat és az leszek, aki vagyok!

Megfelelési kényszer:

Ha úgy érzed meg kell felelned másoknak, ahhoz, hogy szeressenek és elfogadjanak, akkor valójában saját magadat nem szereted. Van egy titok: Pont akkor fogsz „megfelelni”, ha már nem akarsz megfelelni, hiszen ledobsz magadról egy olyan terhet, ami valójában pont abban akadályozott, amit szerettél volna. Te vagy az, aki a legjobban tudja, mi kell neked, mire van szükséged és mire nem. Így születtél! Egy csecsemő nem hagyja abba a sírást megfelelésből, csak azért, hogy az anyjának jobb legyen vagy, hogy jobban szeressék.

Jelmondatod legyen: Elengedem a megfeleléseket, én irányítom az életemet!

Pakold ki a zsákodat, és tapasztalni fogod, milyen könnyű az élet!

 

 

A bakancslista azon dolgok sora, amelyeket az ember meg akar tenni az életében, mielőtt feldobná a bakancsot.

A Bakancslista című film is pont erről szól. De vajon milyen listát állítana össze egy NŐ?

Íme egy lista nekünk, NŐKNEK,
hogy mit érdemes megtenni, mielőtt „feldobnánk a tűsarkút”:

  1. Párnacsatázni
  2. Levendulát szedni Tihanyban
  3. Valami nagyon „félős sportot” kipróbálni
  4. Monokinizni egy nudistastrandon
  5. Egy igazi extrém frizurát csináltatni
  6. Korallzátonyok között búvárkodni
  7. Egy igazi csajos napot tartani a barátnőkkel
  8. Meglátogatni egy gyémántmanufaktúrát és ékszereket próbálgatni
  9. Száguldani egy versenyautóban
  10. Átúszni a Balatont
  11. Párizsban croissant reggelizni
  12. Megbocsátani
  13. Hőlégballonnal repülni
  14. Egy napon át újra kislánynak lenni
  15. Éjszakai fürdőzni a tengerben
  16. Szexi fotókat készíttetni
  17. Vadvirágot szedni egy réten
  18. Egyedül wellnessezni 3 napig
  19. Festeni egy képet
  20. Mindennap úgy élni, mintha ez lenne az utolsó nap

Te mit tennél hozzá? Írd meg, meséld el nekem!