INGYENES ONLINE ELŐADÁS · Andrási Betty pszichológus

Miért veszekszünk ennyit?

Az idegrendszer szerepe a párkapcsolati problémákban.

Egy előadás azoknak, akik belefáradtak a veszekedésekbe, a félreértésekbe, a sértődésekbe, és szeretnék végre megérteni, mi történik velük valójában.

2026. június 2., kedd 20:00–21:00
Online · Zoom
Ingyenes · regisztrációhoz kötött

ISMERŐS?

Ordibáltok egymással.
Apróságokon robbantok.
Egy szimpla kérdésből veszekedés lesz.
Úgy érzed, a másik állandóan támad.
Ő pedig azt érzi, neked semmi sem jó.

Nyomjátok egymás gombjait.
Mindig ugyanazokon a dolgokon rugóztok.
Egyre több a sértődés, a csend, a távolság.

És van, hogy már az felidegesít ha a másik belép az ajtón.

Irritál ahogy néz. Ahogy kérdez. Ahogy levegőt vesz.

És közben azt kérdezed… egyáltalán mi még szeretjük egymást?

Sokan ilyenkor azt hiszik, hogy a kapcsolat romlott meg.

Pedig gyakran nem ez történik. Valójában két túlterhelt idegrendszer feszül folyamatosan egymásnak. 

TÚLÉLŐ ÜZEMMÓDBAN

Folyamatosan harcolsz vagy védekezel.

És idővel ez nemcsak a kapcsolatodat, hanem a személyiségedet is elkezdi átformálni:

Ezért vagy türelmetlenebb.
Ezért bánt jobban minden.
Ezért szólsz oda.
Ezért zársz be.
Ezért nem kívánod az érintést.
Ezért próbálsz mindent kontrollálni.
Ezért gondolsz túl minden mondatot.
Ezért nem ismersz már magadra.
Ezért érzed úgy, hogy eleged van már az egészből.

Fontos, hogy tudd:
Nem vagy alapvetően ilyen. Ez egy túlterhelt, biztonságot kereső idegrendszer működése.

Ez az előadás neked szól, ha:

  • Már unjátok ugyanazokat a veszekedéseket.
  • Egy kérdésből is vita lesz.
  • A másik hangjától is felmegy benned a pumpa.
  • Állandóan félreértitek egymást.
  • Sokat sértődtök meg apróságokon.
  • Egyre kevesebb a gyengédség és a türelem.
  • Inkább telefonozol, csak ne kelljen beszélni.
  • Hazamész, és már előre feszült vagy.
  • Úgy érzed, bármit mondasz, rossz.
  • Nem mersz megszólalni, mert abból is balhé lesz.
  • Egyre többször gondolod: régen nem ilyenek voltunk.
  • Szereted a másikat, de már nem bírod ezt az állapotot.

Ezek a dolgok nem fognak maguktól megoldódni, és nem várhatjuk, hogy majd az idő megoldja helyettünk. Nem kell, hogy állandó küzdelemből álljon egy kapcsolat, nem kell szétmenjetek. Lehet figyelemmel, tudatossággal, és egy ígérettel is odafordulni a másikhoz: hogy mostmár képesek leszünk magunkon és a kapcsolaton is.

Ha most magadra ismertél, tudd, hogy mindez nem párkapcsolati probléma.

A háttérben mindkettőtök idegrendszere túlterhelt. Egyikőtök ordít, a másik sír. Egyikőtök elviharzik, a másik szorong. Egyik vádol, a másik szégyenli magát.

MIRŐL LESZ SZÓ

Miért idegesít ennyire a másik?

Miért triggerel néha a hangja, a stílusa, a jelenléte is.

Miért érzed támadásnak azt is, ami kérdés volt?

Hogyan torzít stresszben az idegrendszer.

Miért ordibálunk azokkal, akiket szeretünk?

Az üss vagy fuss reakció párkapcsolatban.

Miért nincs kedv az intimitáshoz?

A stressz hatása a vágyra és az érintésre.

Miért ugyanazokon veszekszünk?

Triggerpontok, múltbeli sérülések, ismétlődő minták.

Mit lehet tenni?

Gyakorlati megoldások, hogy ne a stressz vezesse a kapcsolatot.

TALÁLKOZTUNK MÁR?

Andrási Betty vagyok, pszichológus.

Több mint 15 éve dolgozom emberekkel és párokkal, és az idegi kimerülés és regeneráció az egyik szakterületem.

A munkám során rengeteg emberrel találkozom, akik úgy érzik, rossz kapcsolatban élnek. Sokszor azonban nem párkapcsolati probléma van a háttérben, hanem egyéni, idegrendszeri túlterheltség.

Hiszek abban, hogy ha megértjük, mi történik bennünk, a kapcsolataink is gyógyulni kezdenek.

Az idegrendszer állapota ugyanis meghatározza, hogyan kapcsolódunk. Hogyan reagálunk konfliktusban.
Mennyire tudunk biztonságban lenni egy kapcsolatban.
Mennyire tudunk szeretetet adni és befogadni.

Ezért sokszor nem azonnal a párterápia a megoldás, hanem első lépésként az idegrendszert kell újratanítani.

Ezen az előadáson erről beszélek: Őszintén, szakmailag, tabuk nélkül. És mesélek arról is, hogyan jutottam el egy csodás kapcsolatba a válás széléről.

Ezen az előadáson megértheted:

Miért robbantok apróságokon.

Miért bántjátok azt, akit szerettek.

Miért érzed támadásnak azt is, ami nem az.

Miért zár be a másik pont akkor, amikor beszélni akarsz.

Miért nincs energiátok egymásra estére.

Miért ismétlődik ugyanaz újra és újra.

És ami a legfontosabb: hogyan lehet ebből kijönni. 

Ha érzed, hogy ez most rólad szól,
és szeretnél elindulni ebben a folyamatban, szeretettel várlak az előadáson.

REGISZTRÁCIÓ

Foglald le a helyed

Az előadás ingyenes, de a helyek száma korlátozott. Regisztrálj, és a Zoom linket e-mailben küldöm neked.

Idegrendszeri megnyugtatás és regeneráció témakörben

Konkrét, azonnal alkalmazható kapaszkodók

Kérdezz-felelek lehetőség az előadás végén

ZÁRÓ GONDOLAT

Lehet, hogy nem egymás ellen vagytok. Lehet, hogy együtt vagytok egy túlterhelt idegrendszer fogságában. 

 Ne várd meg, amíg teljesen megutáljátok egymást. Értsd meg mi történik köztetek, mielőtt késő lenne.